İçeriğe geç
Anasayfa » El ve Ayak Sağlığı » Medikal El Ve Ayak Bakımı

Medikal El Ve Ayak Bakımı

MEDİKAL EL VE AYAK BAKIMI

İnsan yaşamının en önemli gereksinimlerinden birisi olan el ve ayak bakımı gerek estetik gerekse sağlık açısından özellikle bayanların olmazsa olmazıdır. Bu bağlamda medikal el ve ayak bakımı güzelliğinize güzellik katmanın ötesinde sağlığınız için önemli bir katkı sağlamaktadır. Komple bir güzelliğin tamamlayıcı unsurlarının başında gelen el ve ayak bakımı yaşamı tepeden tırnağa güzel görünmenin ve yaşamanın anahtarı konumunda.

 El Bakımı


Vücudumuzun en fazla dış etkilere maruz kaldığı yer olan ellerimiz doğal olarak yıpranmanın en üst seviyede yaşandığı yerdir. dolayısıyla el bakımı özellikle bayanlar için ayrı bir yer tutmaktadır. Gün boyu çeşitli temizlik işlerinden veya herhangi bir sebepten dolayı çeşitli kimyasallara maruz kalan ellerin özellikle üst tabakasında meydana gelen yıpranmalar zaman içerisinde el üzerindeki cildin yapısının bozulmasına, cildin kalınlaşmasına veya çatlamalara sebep olmaktadır. Aynı  zamanda bu yıpranmadan fazlasıyla nasibini alan tırnaklarda yine özel bakım kürleri ile son derece estetik bir görünüme kavuşabilmekte ve uygulanan kozmetiklerle çok daha güzel bir görüntü elde edilebilmektedir. uygulanacak bakım formatı ile  ellerin nemlendirilmesi pek çok dış etkene karşı koruma sağlamaktadır.  bunun yanı sıra manikür ve pedikür ile elde edilen sağlıklı el ve ayaklar kişide güven duygusunun oluşmasına katkı sunmaktadır. Haftalık olarak alacağınız peeling uygulaması ile ellerinizdeki ölü ve yıpranmış doku temizlendiği için sürekli bir yenileme ile elleriniz çok daha bakımlı ve güzel görünecektir. Bu nedenle hiç bir rahatsızlığınız olmasa bile ellerinize yapacağınız haftalık veya aylık bakımlar onların her zaman ipeksi bir dokunuş olmasını sağlayacaktır.

Ayak Bakımı

Eller kadar önemli başka bir bakım alanı ise yaşamımızı üzerinde geçirdiğimiz ayak bakımıdır. Özellikle başta diyabet olmak üzere çok sayıda rahatsızlığa anında tepki veren ayaklarımıza gerektiği gibi özen göstermek tüm yaşamımız boyunca üzerinde gezdiğimiz ayaklarımızın hakkıdır.  vücudumuzun pek çok noktasını etki altına alabilecek ayaklarımızda yüzlerce sinirin bulunması ayak bakımını çok daha önemli kılmaktadır.   Her şeyden önemlisi haftalık veya aylık olarak yapılacak bakım sizi psikolojik olarak son derece rahatlatacaktır. Hastalıklar veya ilerleyen yaşla birlikte ayak tırnaklarında ortaya çıkan bozulmaların düzeltildiği manikür ve pedikür uygulamalarının dışında

  • Diyabetik ayak bakımı
  • Batık tırnak tedavisi
  • Nasır tedavisi
  • Tırnak bakımı
  • Ayak ve Tırnak Mantarı tedavisi
  • Topuk çatlağı
  • Siğil tedavisi
  • el bakımı

El Ve Ayak Bakımı Steril Ve Hijyenik Bir Ortamda Gerçekleştirilmektedir.

Steril bir ortamda yapılması gereken el ve ayak bakımı uzman bir bakış açısı ile mümkün olabilmektedir. Uygulanan kürlerin  sağlık ve güzellik açısından gerekli standartları taşıyan firmalar ve klinikler tarafından yapılması hayati önem taşımaktadır.  Söz gelimi el ve ayak bakımı esnasında kullanılan tırnak pensleri,et pensleri,havlular,peelingler ve lisanslı bakım ürünleri  gibi tüm  materyallerin steril ve kalite standartlarına uygun olması ciddi ve tüm prosedürleri yerine getiren profesyonel kuruluşlar tarafından sağlanabilecek hizmetlerdir.Bakımlı ve sağlıklı günler.

Rezervasyon Yap
× Bize Yazın